Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Kredyt hipoteczny

 • wtorek, 29 września 2015
  • Mieszkanie dla Młodych po zmianie ustawy, kto zyska i na ile?

   Wzrost potencjalnej liczby beneficjentów, wejście na rynek mieszkań wtórnych - to największe z proponowanych i przegłosowanych w czerwcu zmian w ustawie regulującej rządowy program wsparcia Mieszkanie dla Młodych.

   Kredyt za dofinansowanie

   Jest to program, który pomaga młodym Polakom przed 35. rokiem życia w uzyskaniu pierwszego własnościowego mieszkania. Proponowane zmiany są wciąż dla wielkiej grupy Polaków nie do przyjęcia ze względów finansowych - nie każdy młody człowiek posiada zdolność kredytową. Ta zaś jest jednym z wymogów programu MdM - powzięty na ten cel kredyt winien wynosić najmniej połowę wartości mieszkania i być zapisany na co najmniej piętnaście lat - o czym pisze m.in. oferty-kredytow.com.

   Nowi beneficjenci

   Dla osób pojedynczych, młodych małżeństw i samotnie wychowujących dzieci matek, których sytuacja zawodowa pozwala na wzięcie kredytu, program Mieszkanie dla Młodych jawi się jako inwestycyjna szansa. Państwo daje im preferencyjne dopłaty, w perspektywie całościowej mają one wynieść od 10 do 30 procent dofinansowania do wkładu własnego. Oczywiście, po zobowiązaniu się na zakup mieszkania w zapisanych przez program widełkach i wzięciu kredytu na połowę jego wartości. Największe „taryfy" dotyczą rodzin wielodzietnych, z co najmniej trójką potomstwa. Jeśli znowelizowana ustawa wejdzie w życie takie rodziny nie będą musiały spełniać podstawowego wymogu, czyli trzydziestu pięciu lat u młodszego z małżonków. Jeśli zmiany wejdą w życie, beneficjentami MdM zostaną także osoby w związkach partnerskich i narzeczeni.

   Ratowanie demografii?

   Zwiększenie finansowego wsparcia i rozróżnienie „widełek" na małżeństwa z jednym, dwójką i większą ilością dzieci świadczy o prorodzinnym charakterze programu. W porównaniu do wytycznych w MdM sprzed roku, proponowane i przegłosowane przez sejm rozwiązania programu mają wesprzeć polskie młode rodziny w zakupie lokalu lub domku rodzinnego. Czy jest to zabieg ratujący polską demografię, a może sygnał w stronę rodzin z dziećmi, że państwo tworzy im lepsze warunki bytowe? Pozostaje czekać, aż przegłosowane zmiany wejdą w życie i pozwolą polskim rodzinom cieszyć się z lepszych warunków bytowych. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 września 2015 13:34
 • wtorek, 01 września 2015
  • Czy warto brać kredyty hipoteczne?

   Kredyty hipoteczne to produkty bankowe które finansują wszystkie inwestycje jakie można zaliczyć do nieruchomości. Nie ważne więc czy produkt ten ma sfinansować zakup domu, mieszkania czy działki. Kredyt hipoteczny dla wielu osób jedyny sposób na zrealizowanie swoich marzeń.

   Przemyśl decyzję

   Nie zawsze jednak jest tak kolorowo jak na początku się wydaje, warto więc dobrze przemyśleć decyzje o zaciągnięciu kredytu oraz wybrać sprawdzoną ofertę. Najtańszy kredyt hipoteczny, a warunki udzielania kredytu (sprawdź najlepsze kredyty mieszkaniowe na oferty-kredytow.com). Mimo, ze kredyty hipoteczne są dziś bardzo popularne to jeszcze nie dostępne dla wszystkich. Kredytobiorca, który stara się o kredyt musi spełniać odpowiednie warunki wymagane przez bank.

   Kwestia zdolności kredytowej

   Przede wszystkim należy mieć dobrą zdolność kredytową na którą składa się wysokie wynagrodzenie, tutaj należy zaznaczyć, że banki zwykle negatywnie rozpatrują wnioski o przyznanie kredytu, kredytobiorcom, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Najtańszy kredyt hipoteczny w programie Rodzina na Swoim. W związku z tym, że wraz z rokiem 2012 zakończył się program Rodzina na Swoim, należy przypomnieć o tym wszystkim, że program dopłacał w 50% do odsetek kredytu hipotecznego przez 8 lat jego spłaty. Jak łatwo policzyć dawało to spore oszczędności. Rodzina na swoim nie była jednak skierowana dla każdego bowiem na kredyt z dopłatą mogły liczyć jedynie osoby przed 35 rokiem życia nie posiadający aktualnie żadnych innych zadłużeń.

   Rodzina na swoim

   Kredyt na dom czy na mieszkanie w programie rodzina na swoim dla wielu osób był to więc najtańszy kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że rodzina na swoim wiązała się ograniczeniami związanymi z wielkością kredytowanych mieszkań. Otóż mieszkanie dla rodziny nie mogło być większe niż 70 metrów, a mieszkanie singla nie mogło przekroczyć 50 metrów kwadratowych.

   Bez zaświadczenia

   Natomiast kredyt mieszkaniowy bez zaświadczeń to może być marzenie wielu potencjalnych klientów banku. Na razie jednak taki rodzaj kredytu jest niedostępny. Kredyt nie tylko dla klientów jest ważną decyzją w ich życiu. Dla banku zbyt lekkomyślne udzielanie kredytów może się skończyć katastrofą co pokazały wydarzenia na rynku amerykańskim. W ogóle myślenie w obecnych czasach o jakimkolwiek kredycie bez zaświadczeń jest trochę myśleniem życzeniowym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:15
 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Najtrudniejszy kredyt w życiu człowieka

   W dzisiejszych czasach właściwie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zdecydował się na zaciągnięcie kredytu, co jest dość kontrowersyjnym posunięciem ze względu na liczne przykłady osób, które zrujnowały sobie życie pod względem finansowym. Nie ulega wątpliwości, że dosłownie każdy kredyt gotówkowy jest związany z ogromnym kosztem w stosunku do otrzymanych pieniędzy na pewien okres czasu. Jest on szczególnie odczuwalny w przypadku kredytu mieszkaniowego zaciąganego najczęściej w czasach młodości, np. świeżo po studiach.

   shutterstock_157730906Taka osoba nie zdążyła zgromadzić w swoim życiu wystarczających oszczędności do tego, aby sfinansować zakup mieszkania i kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na to, aby zrealizować swoje marzenia związane z własnymi „czterema kątami”. Pamiętajmy, że tego rodzaju zobowiązanie finansowe spłaca się właściwie przez większość swojego życia dorosłego. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości kredytobiorcy, przede wszystkim od jego zarobków, ale spłata kilkuset tysięcy złotych rozkłada się najczęściej na okres nawet kilkudziesięciu lat. Zatem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w wieku dwudziestu kilku lat oznacza spłacanie rat przez sporą część naszego życia dorosłego. Już teraz zobacz zobacz szczegóły na http://oferty-kredytow.com/mieszkanie_dla_mlodych/


   Jak pomóc sobie w tym trudnym przedsięwzięciu?


   Na szczęście, istnieją pewne formy wspomagające młode osoby w tym trudnym okresie. Program mieszkanie dla młodych powstał z myślą o właśnie tych osobach, które zaciągają kredyt na swoje pierwsze „cztery kąty”. Tego rodzaju program powstał przy współpracy komórek rządowych z instytucjami bankowymi. Zasadniczą zasadą tego projektu jest to, że państwo „dokłada się” do wkładu własnego kredytobiorców, co jest znacznym odciążeniem portfelu nabywców mieszkania. Mdm zyskał sympatię tysięcy osób i jest powtarzany każdego roku od kilku dobrych lat. Warto wyszukać hasła „program mdm” w wyszukiwarce internetowej w celu szczegółowego zapoznania się z tym przedsięwzięciem. Już w okresie studiów warto jest pomyśleć nad swoją przyszłością.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 16:59
 • piątek, 29 maja 2015
  • Kredyt na mieszkanie wyłącznie z wkładem własnym

   Konieczność spłaty kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania jest bardzo poważnym obciążeniem finansowym dla wielu osób. Niestety również zaciągnięcie takiego zobowiązania jest często związane z koniecznością pokonania różnych trudności i przeszkód. Obecnie do wyzwań, przed którymi muszą stanąć przyszli kredytobiorcy, dołączyła również konieczność posiadania odpowiedniego wkładu własnego.

   Jeszcze do niedawna bez problemu można było znaleźć bank, który udzielał kredytów mieszkaniowych na całą wartość kupowanej nieruchomości. W takiej sytuacji kredytobiorca musiał po prostu spełnić wszystkie wymagania, m. in. musiał posiadać zdolność kredytową. Spełnienie tych warunków otwierało możliwość zakupu własnego mieszkania. W tej chwili każdy inwestor jest obciążony dodatkowym obowiązkiem, który dotyczy posiadania odpowiedniego kapitału.

   Niestety taka sytuacja wpłynęła na to, że kredyt hipoteczny stał się dużo mniej dostępny dla przeciętnych inwestorów. Wkład własny został określony jako procent wartości kupowanego mieszkania. W przypadku droższych nieruchomości wymaga suma może okazać się bardzo wysoka i niestety często przekracza możliwości finansowe wielu osób.

   Restrykcyjne wymagania dotyczące konieczności posiadania wkładu własnego do kredytu mieszkaniowego zostały wprowadzone na mocy rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Są to więc odgórne regulacje i banki mają bardzo ograniczone możliwości ominięcia tego typu wytycznych. Z tego powodu kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego stały się praktycznie niedostępne.

   Osoby, które planują zakup mieszkania, muszą liczyć się z tym, że wysokość wymaganego wkładu własnego będzie stopniowo wzrastać. Ostatecznie ma osiągnąć aż 20 proc. wartości nieruchomości. W takiej sytuacji warto zastanowić się m. in. nad przyspieszeniem decyzji o zakupie zanim warunki ulegną niekorzystnej zmianie. Obecnie kwota wkładu wynosi 10 proc. wartości nieruchomości, w przyszłym roku wzrośnie do 15 proc.

   Chociaż wkład własny do kredytu mieszkaniowego może przełożyć się na bardziej korzystne warunki, jednak dla większości osób jest to przede wszystkim poważna przeszkoda w zakupie wymarzonych czterech kątów. Na szczęście dostępne będzie także inne rozwiązanie, które pozwoli przynajmniej częściowo ominąć rygorystyczne wymagania - o czym pisze się tu na blogu. Osoby, które nie będą posiadały całej wymaganej sumy, będą mogły skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Nie zmieni to jednak faktu, że ostatecznie inwestor powinien dysponować co najmniej 10 proc. wartości mieszkania, żeby w ogóle ubiegać się o kredyt. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 maja 2015 12:21
 • wtorek, 10 lutego 2015
  • Jak wybrać ofertę najlepszego kredytu hipotecznego?

   Obecnie na rynku usług finansowych istnieje ogromna konkurencja, ponieważ instytucje finansowe chcę pozyskać jak najwięcej klientów na swoje produkty, spośród których kredyty hipoteczne nie są wyjątkiem. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca ma duży wybór atrakcyjnych ofert i często nie wie jak dokonać słusznego wyboru jednej z nich. A to przecież od niego zależy całkowity koszt kredytu, dlatego decyzji o wyborze oferty nie warto podejmować pochopnie.


   Sprawdź warunki i całkowity koszt kredytu

   Podejmują decyzje o zaciągnięciu zobowiązania na zakup własnego mieszkania należy liczyć się z tym, że kredyt hipoteczny będziemy spłacać latami. Dlatego warto wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, który będzie przede wszystkim charakteryzował się niskimi kosztami i dobrymi warunkami. Wysokość rat nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego wybierając kredyt mieszkaniowy należy szczególną uwagę zwrócić na jego oprocentowanie i prowizję banku. Warto wiedzieć, że często ich wysokość można negocjować z instytucją finansową. Ponadto należy wziąć pod uwagę koszty wyceny nieruchomości oraz obowiązkowych ubezpieczeń, na przykład ubezpieczenia na życie oraz od ryzyka utraty pracy. Dodatkowo jeśli korzystamy z oferty wiązanej to warto również sprawdzić wszystkie jej warunki. Dopiero po zsumowaniu wszystkich tych parametrów będziemy wiedzieć ile wyniesie całkowity koszt kredytu, który będziemy musieli spłacać, więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie polskabankowosc.com.pl 

   Porównaj oferty

   Wybierając kredyt mieszkaniowy warto przeanalizować i porównać ze sobą co najmniej kilka różnych ofert. Można tego dokonać samodzielnie lub za pomocą narzędzi internetowych takich jak ranking kredytów mieszkaniowych czy kalkulator kredytów hipotecznych. Dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie opinii innych osób na temat danego banku i jego oferty. Jeśli nadal będziemy mieć problem z wyborem odpowiedniego dla nas zobowiązania warto skorzystać z usług doradcy finansowego. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybrana oferta jest aktualnie najlepsza na rynku finansowym, w związku z czym nasz kredyt hipoteczny będzie najtańszy, a jego raty nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lutego 2015 13:00
 • środa, 17 grudnia 2014
  • Co zrobić by dostać kredyt na mieszkanie?

   Decyzja o zakupie mieszkania powinna być dokładnie przemyślana. Nie można jej podejmować z dnia na dzień. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nieruchomość nabywa się, zaciągając długoletni kredyt w banku. W przypadku kupowania za gotówkę sytuacja jest prostsza, wystarczy wybrać ciekawy lokal, a w przypadku nagłych problemów finansowych zawsze można go sprzedać, nie tylko odzyskując zainwestowane środku, lecz nierzadko również zarabiając na przeprowadzonej transakcji.

   Zanim zaciągnie się kredyt mieszkaniowy należy się przygotować. Przygotowanie powinno polegać na analizie własnych dochodów oraz wydatków w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Chodzi o to, by sprawdzić czy uda się utrzymać płynność finansową domowego budżetu w momencie, gdy trzeba będzie co miesiąc spłacać ratę kredytu. Jeżeli taka analiza finansowa wyjdzie pozytywnie można rozpocząć poszukiwania optymalnego produktu. Warto sprawdzić jak kształtuje się ranking kredytów mieszkaniowych aby dowiedzieć się, które produkty są aktualnie polecane przez niezależnych analityków finansowych. W tym samym czasie można również pobrać z banków formularz o wniosek kredytowy, aby wiedzieć jakie informacje będą wymagane przez bank. Po zdobyciu takiej wiedzy możliwe jest rozpoczęcie procesu gromadzenia wymaganych dokumentów. Warto to zrobić odpowiednio wcześnie, by później nie tracić czasu i nerwów na gorączkowe zbieranie różnego rodzaju zaświadczeń.

   Mając już wybrany najlepszy kredyt hipoteczny można udać się do banku, by dowiedzieć się szczegółów dotyczących wybranego produktu. Dobrze jest wcześniej spisać sobie listę pytań, by później podczas rozmowy z bankowym doradcą klienta jakieś pytanie nie umknęło. Jeżeli pracownik banku rozwieje wszelkie wątpliwości, wystarczy złożyć wniosek kredytowy na wymaganą kwotę i czekać na weryfikację złożonych dokumentów i zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnej weryfikacji bank uruchamia kredyt hipoteczny. Dalej, pozostaje udać się do notariusza gdzie sporządzona zostanie umowa kupna i dokonać transakcji kupna nieruchomości - o szczegółach można przeczytać na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.

   Po sfinalizowaniu transakcji, pozostaje cieszyć się z zakupionego mieszkania i regularnie spłacać zaciągnięty kredyt bankowy. Dobrze jest ustanowić na bankowym koncie osobistym zlecenie stałe, dzięki czemu pieniądze na spłatę zobowiązania będą pobierane automatycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby nieustannego pamiętania o wykonaniu przelewu. Podsumowując, proces kupna mieszkania z wykorzystaniem kredytu hipotecznego jest stosunkowo złożony, dlatego warto się do niego solidnie przygotować. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 18:21
 • wtorek, 16 września 2014
  • Poradnik dla kredytobiorców pożyczek hipotecznych

   Kupienie własnego mieszkania to dziś dla większości osób największe marzenie. Ceny nieruchomości w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, są jednakże tak wysokie, że niezwykle dużo osób nie ma możliwości sfinansować takiego zakupu ze swoich środków i muszą decydować się na wzięcie nadzwyczaj dużego kredytu, jaki potem często spłacają przez dwadzieścia lub trzydzieści lat.

   Jednak to właśnie najlepsze kredyty hipoteczne w 2014 roku są dla zdecydowanej większości młodych szansą na własny dom bądź mieszkanie. Banki dzisiaj prezentują różne oferty kredytów hipotecznych, więc klient ma szansę wybrać kredyt najlepszy dla niego.

   Na co należy jednak zwrócić uwagę podczas starania się o kredyt hipoteczny? Przede wszystkim na oprocentowanie kredytu i prowizję banku. Może się bowiem zdarzyć, iż biorąc kredyt nawet na relatywnie niską sumę w efekcie oprocentowanie jest tak duże, iż rata kredytu będzie kolosalnym obciążeniem. Dodatkowo znaczące jest, jakie opłaty nakładane są przez bank za wcześniejszą spłatę kredytu. Rzecz jasna, najlepiej żeby klient nie płacił żadnych kosztów powiązanych z tym, że uda mu się kredyt po prostu oddać szybciej. Bank jednakże w takiej sytuacji ponosi straty, więc najczęściej nalicza opłaty.

   To wszystko jest bardzo znaczące. Dobrze jest skorzystać z funkcjonujących w sieci kalkulatorów kredytowych. Pozwalają na szybkie obliczenie wielkości raty kredytu w znanych placówkach bankowych, jeśli weźmie się pod uwagę wysokość pożyczanej sumy oraz okres spłacania. To, jaki bank się wybierze odnośnie kredytów hipotecznych ma kolosalne znaczenie, jeżeli nie umie się zdecydować, to świetnym rozwiązaniem jest udanie się do doradcy finansowego, jaki wyjaśni jakiekolwiek niejasności i powie, które dokumenty należy przedstawić jakiemu bankowi.

   Należy posiadać też świadomość tego, że przez wzgląd na kryzys finansowy banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów, co powoduje, że wiele osób może zostać odrzuconych, jako potencjalni kredytobiorcy. Potrzebna może się okazać też historia kredytowa. Jeśli terminowo oddawało się poprzednie kredyty, bank ma duże zaufanie. Przeważnie staranie się o kredyt hipoteczny to niezmiernie trudne zadanie, zabierające dużo czasu oraz uwagi. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2014 14:10
 • poniedziałek, 11 sierpnia 2014
  • Jak wygląda przewalutowanie kredytu hipotecznego?

   Rynek finansowy oferuje kredytobiorcom na tyle dużo opcji kredytowych, by ci dopasowali oferty pod własne oczekiwania i przede wszystkim możliwości finansowe. Najlepsze kredyty hipoteczne rywalizują ze sobą nie tylko oprocentowaniem, ale także możliwością zaciągania ich w wielu walutach. Właściwie każde zadłużenie w banku zaciągnąć można zarówno w polskich złotych jak i w euro, dolarach, frankach szwajcarskich, funtach szterlingach czy innych nieco mniej popularnych walutach.

   Problemem takich rozwiązań jest często zmieniający się kurs, który w przypadku niekorzystnych notowań może znacznie obniżyć opłacalność danego kredytu i spowodować wzrost jego całkowitych kosztów. Sposobem na tego typu niekorzystne zdarzenia może być przewalutowanie, jednak czy jest zamiana jednej waluty na drugą w ogóle ma sens?

   Ryzyko przewalutowania

   Kredytobiorcy decydujący się na kredyty mieszkaniowe sierpień 2014 w obcej walucie przede wszystkim liczą na oszczędność wynikającą z oprocentowania. Jak wiadomo w różnych krajach obowiązuje różny poziom stóp procentowych i tym samym oprocentowanie hipoteki także będzie inne. Jeśli więc koszt całkowity kredytu w danej walucie jest dla kredytobiorcy za wysoki, może on przewalutować swoje zadłużenie na walutę kraju, który oferuje aktualnie niższe stopy procentowe. Nie dzieje się to bez ryzyka, ponieważ kursy walut zmieniają się dynamicznie i mogą tym samym powodować zarówno zyski w postaci niższego kosztu kredytu, jak i ryzyko wdepnięcia w jeszcze większe zadłużenie. Ci, którzy dokonają przewalutowania na walutę, której kurs idzie w dół skorzystają na spadku zadłużenia, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej ich zadłużenie powiększy się.

   Ile to kosztuje i kiedy się opłaca?

   Kursy walut są tak samo trudne do przewidzenia, jak zmiany kursów akcji na giełdzie. Wszelkie spekulacje mogą być trafione, lub całkowicie chybione, dlatego ciężko jest wywnioskować, czy w najbliższym czasie waluta będąca przedmiotem przewalutowania zanotuje wzrost czy spadek. Nieopłacalne jest przewalutowanie w trakcie, kiedy dana waluta drastycznie się osłabia chyba, że ktoś przewidziałby taki scenariusz z wyprzedzeniem. Analogicznie po silnym spadku waluty prognozując jej wzrost warto na nią przenieść swoje zobowiązania, by w przyszłości na tym zyskać.

   Warto wiedzieć, że za przewalutowanie z reguły trzeba zapłacić i kwota ta wynosi około 1% wartości przewalutowania, dodatkowo przejście na kredyt hipoteczny w danej walucie nastąpi po kursie spłaty, a ta po kursie sprzedaży. Wszelkie wynikające z tego różnice będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Oczywiście decydując się na zadłużenie w obcej walucie, warto wcześniej prześledzić aktualny ranking kredytów mieszkaniowych i wybrać ofertę oferującą oprócz pożądanej waluty także interesujące warunki kredytowania. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:58
 • sobota, 04 stycznia 2014
  • Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny... - czyli poradnik dla kredytobiorcy

   Najistotniejszym założeniem kredytów hipotecznych jest przekazanie kredytobiorcy odpowiednich środków na zakup dowolnej nieruchomości. Dość łatwo można się również domyśleć, że zakładają one już dość spore sumy, przez co nikogo nie powinno chyba dziwić to, że zazwyczaj zaciąga się je na znaczny okres czasu – w wielu przypadkach jest to nawet 40 lat.

   Całe mnóstwo ludzi decyduje się na kupno mieszkania na taki kredyt już w bardzo młodym wieku i spłacanie go przez praktycznie całe życie, co wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka może być niezwykle opłacalnym rozwiązaniem, gdyż banki oferują nam pod tym względem naprawdę atrakcyjne warunki. W związku ze wszystkimi tymi cechami kredytobiorcy zamierzający wziąć idealny dla siebie kredyt hipoteczny w wielu przypadkach muszą spełniać wiele rozmaitych wymagań, począwszy od rzeczy takich jak chociażby niekaralność aż po idealną zdolność kredytową. Kredyty hipoteczne umożliwiają nam zakup dosłownie dowolnego rodzaju nieruchomości, ponieważ związane z tym oferty odznaczają się obecnie tak dużym zróżnicowaniem, że w każdym przypadku można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Oprócz tego na rynku możemy również znaleźć inne typy kredytów hipotecznych, na przykład takie, w których bank udziela pożyczki nie na samo kupno, ale na budowę danej nieruchomości – w tym przypadku możemy otrzymać pieniądze na wykonanie najróżniejszych robót budowlanych i wykonanie wszystkich związanych z tym prac.

   Trzeba tylko spojrzeć na to, w jak szybkim tempie rozwija się współczesny rynek nieruchomości w naszym kraju aby szybko zdać sobie sprawę z tego, że rzeczy tego typu faktycznie cieszą się u nas ogromną wręcz popularnością. W związku z tym nie ma raczej niczego szczególnie dziwnego w tym, że aktualnie tak dużo rozmaitych usług bankowych skierowanych jest właśnie do zainteresowanych tym akurat osób. Do najistotniejszych z nich mogą być zaliczone naturalnie tak zwane kredyty hipoteczne, które mogą być obecnie zaliczone do usług kredytowych cieszących się zdecydowanie największą popularnością. Z racji sporego zróżnicowania dotyczących tego ofert usługi te za każdym razem mogą być w pełni dopasowane do wszystkich naszych oczekiwań, więc skorzystanie z nich zawsze będzie dla nas świetną propozycją. Zdecydowanie warto zainteresować się nimi nieco bliżej, bo dosłownie każda wymarzona przez nas nieruchomość będzie mogła być dzięki nim w zasięgu naszych rąk.

   Wzięcie kredytu hipotecznego stanowi bardzo poważne zobowiązanie, z czego koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę jeszcze przed podjęciem takiej decyzji. Równocześnie jednak warunki współpracy proponowane nam w tej kwestii przez poszczególne banki mogą być naprawdę bardzo przystępne, dzięki czemu jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie. Nierzadko jest to zdecydowanie najlepszy sposób na cieszenie się rzeczywiście idealną dla siebie nieruchomością, niezależnie nawet od tego, czego tak w ogóle akurat potrzebujemy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   sobota, 04 stycznia 2014 16:44

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny