Ranking lokat bankowych - porównanie ofert banków

Kredyty bankowe

 • wtorek, 01 września 2015
  • Kiedy po kredyt gotówkowy?

   Kredyty gotówkowe stanowią jedną z najpopularniejszych form kredytowych gwarantowanych przez banki. Dzięki kredytom tego typu można starać się o niezbędną gotówkę. Jest to typowy produkt bankowy, dzięki któremu uzyskujemy określoną sumę pieniędzy, spłacaną w wyznaczonym terminie. Kredyt taki jest spłacany w formie rat. Kredyt gotówkowy bywa przyznawany w różnych sytuacjach życiowych, na różnych zasadach. Można zabiegać o różne sumy, niemniej w rzeczywistości wysokość pożyczki tego rodzaju zależy od naszych dochodów, a więc ogólnej zdolności kredytowej.

   Kredyt gotówkowy najczęściej bywa zaciągany przez osoby, które potrzebują pieniędzy bardzo szybko, z drugiej strony nie mają sposobności skorzystania ze swoich oszczędności czy pomocy bliskich. Bardzo często zobowiązania są sposobem na uregulowanie bieżących opłat, m.in. rachunków za mieszkanie, czasami przydają się także w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych, takich jak pobyt w szpitalu lub naprawa sprzętu AGD. Wielokrotnie banki okazują się pomocne również dla osób, które oczekują pieniędzy na opłacenie chociażby urlopu wypoczynkowego bądź zrobienie zakupów przedświątecznych. Banki mają wiele rozmaitych propozycji w tym zakresie dla kredytobiorców.

   Kredyty gotówkowe wyróżnia jednak jedna podstawowa zaleta: gotówkę można otrzymać niezwykle szybko, bez dodatkowych problemów. Gotówka jest przyznawana w ciągu kilku tygodni, a nawet dni, co stanowi duże udogodnienie dla osób będących w nagłej potrzebie. Oczywiście szybkość przydzielenia kredytu, jak również wysokość pożyczki w dużym stopniu zależą od procedur, jakie wyznacza określony bank, do którego udajemy się z prośbą o przyznanie tego rodzaju wsparcia.
   Współcześnie w Polsce obowiązuje sporo kredytów "od ręki", które możemy dostać nawet w kilka godzin. W tym przypadku kwoty, o jakie można się ubiegać nie są wysokie, jednakże sam produkt bankowy okazuje się niezwykle pomocny w okolicznościach nagłych i niespodziewanych wypadków losowych. Bardzo często, aby ubiegać się o niewielkie kwoty wystarczy przedstawić jedynie zaświadczenie o zarobkach oraz dowód tożsamości. Trzeba jednak pamiętać, iż tego rodzaju zobowiązania są zazwyczaj objęte dość wysokim oprocentowaniem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 września 2015 16:03
 • wtorek, 30 czerwca 2015
  • Czy kredyt gotówkowy przez internet jest droższy?

   Dzisiaj Internet to źródło bardzo wielu możliwości, dlatego też nie dziwi fakt, że klienci chętnie korzystają z tego co mogą tam znaleźć. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszą sie kredyty gotówkowe, dostępne online. Maja one bardzo wiele zalet, przede wszystkim jednak to, iż składanie wniosku o kredyt jest znacznie wygodniejsze. Bardzo często bowiem w przypadku kredytów przez Internet nie ma konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Na pewno bardzo dobrą ofertę na kredyt gotówkowy banki przygotowują dla swoich klientów, którzy maj a u nich zawartą umowę na prowadzenie rachunku bankowego. Wtedy bank na podstawie wpływów, jak tez bardzo często wydatków na koncie określa, jaka maksymalną kwotę kredytu może konkretnemu klientowi przyznać lub też jakie zaproponować mu oprocentowanie czy inne opłaty związane z udzieleniem kredytu.

   W niezwykle wielu sytuacjach okazuje się, iż takie oferty to najtańszy kredyt gotówkowy, jaki klient można znaleźć dla siebie. Oczywiście aby mieć pewność, że taka oferta jest najlepiej dobrana, warto sprawdzić Porównanie kredytów gotówkowych. W tym celu dobrze skorzystać z takich możliwości jak na przykład ranking kredytów gotówkowych. Dostępne powszechnie właśnie w Internecie, pokazują niemalże wszystkie informacje na temat każdej oferty kredytowej. Zazwyczaj także podane są informacje o korzyściach jakie mogą osiągnąć klienci danego banku, gdy zdecydują się na zawarcie umowy kredytowej online. Dzięki temu bez problemu można sprawdzić, jakie są różnice pomiędzy ofertą przygotowaną dla nich a tak zwaną ofertą standardową, dostępną dla osób nie będących klientami banku.

   Oczywiście zanim dojdzie do podpisania umowy kredytowej, warto się z nią dokładnie zapoznać. Gdy ktoś składa wniosek online, zazwyczaj otrzymuje taką umową na podany adres mailowy, a następnie jest ona wysyłana do klienta do podpisu za pośrednictwem firmy kurierskiej. Do momentu w którym umowa nie zostanie podpisana, klient w każdej chwili może z niej zrezygnować, jeżeli stwierdzi że konkretne zapisy w umowie nie są dla niego zadowalające. Na pewno także korzystnie jest sprawdzić, jaka jest opinia innych klientów na temat konkretnego kredytu. Takie komentarze bez trudu można znaleźć także w Internecie, na przykład na różnorodnych forach internetowych czy właśnie w różnorodnych rankingach kredytów.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 czerwca 2015 15:19
 • piątek, 21 listopada 2014
  • Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

   Obecnie niemal w każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Dla wielu osób jedyną szansą na posiadanie własnego auta jest kredyt bankowy. Bankowcy zdają sobie z tego sprawę i prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Niektóre są bardzo atrakcyjne, jednak aby je znaleźć musimy wiedzieć jak ich szukać. Poniżej zostały zaprezentowane cechy kredytów samochodowych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

   Jak to zwykle w przypadku kredytów bywa, najważniejszą kwestią powinno być dla nas oprocentowanie, gdyż ono decyduje o tym ile pieniędzy będziemy musieli zwrócić do banku. Oczywistym jest, że najlepsze jest to najniższe. Jednak sprawa nie jest taka prosta, gdyż jego wysokość zależy od wielu czynników takich jak koszt samochodu, wielkość wpłaty własnej, okres kredytowania, oraz rodzaj zabezpieczenia. Zazwyczaj oprocentowanie podawane w broszurze informacyjnej jest zupełnie niedostępne dla klientów. Jednak jeśli chcemy porównać kilka kredytów najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to z pewnością najbardziej miarodajny wskaźnik. Aby kredyt był atrakcyjniejszy od gotówkowego, RRSO nie powinna przekraczać 16-17%.

   Istotną kwestią będzie również dla nas rodzaj zabezieczenia wymagany przez bank. Najbardziej popularną obecnie formą jest częściowe przewłaszczenie i cesja praw z polisy AC. Jest to jednocześnie najbardziej korzystne rozwiązanie. Niektóre banki wymagają ustanawiania zastawu rejestrowego, jednak jest to bardzo czasochłonne i kosztowne. Atutem oferty kredytu jest również fakt, że nie musimy wykupywać dodatkowego ubezpieczenia, które zazwyczaj genereuje wysokie koszty miesięczne.

   Pozostaje jeszcze kilka drobnych, aczkolwiek ważnych kwestii. Jeśli planujemy zakup używanego samochodu, musimy sprawdzić czy dany bank nam go sfinansuje. Niektóre banki udzielają kredytów tylko na zakup nowych samochodów. Jeśli nie posiadamy, żadnej wpłaty własnej również uzyskanie środków będzie trudniejsze. Część banków finansuje tylko określoną część wartości samochodu, na przykład 80%.

   Przed podjęciem decyzji warto prześledzić ofertę motobanków. Z racji tego, że specjalizują się głównie w kredytach samochodowych, mają bardzo rozbudowaną ofertę. Oferują one także niższą prowizję przy zakupie samochodu określonej marki.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   piątek, 21 listopada 2014 16:16
 • poniedziałek, 19 maja 2014
  • Czy stać mnie na kredyt gotówkowy?

   Wiele osób chciałoby wziąć kredyt gotówkowy, ale nie jest pewna czy ma możliwości i spełnia wszystkie wymagania. Aktualnie cały proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo uproszczony i we wszystkim pomaga obsługa klienta w banku lub przez Internet. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze.

   Koszty kredytu

   Najtańszy kredyt gotówkowy nie zawsze jest najlepszy, ponieważ często banki stosują różne koszty manipulacyjne i inne dodatkowe wymagania, które zwiększają wysokość raty. Warto przyjrzeć się całej umowie oraz dociekać szczegółów. Czy aby na pewno ten gratisowy tablet jest za darmo? Może bank dolicza kilkadziesiąt złotych do każdej raty. Inną możliwością jest wymaganie banku odnośnie posiadania konta osobistego, które także może być dodatkowo płatne. Warto dobrze obliczyć całkowity koszt kredytu. Najlepszy kredyt to często najbardziej dopasowany do naszych możliwości i oczekiwań. Jeżeli nie potrzebujesz tabletu lub gratisowego telefonu to po prostu z niego zrezygnuj. Jeżeli bank wymaga drogiego konta osobistego to spróbuj wziąć kredyt gotówkowy w swoim banku, gdzie posiadasz już kredyt. Dzięki temu możesz uniknąć wielu dodatkowych kosztów. Poza tym banki często oferują lojalnym klientom lepsze warunki i niższe oprocentowanie.

   Jak znaleźć odpowiedni kredyt?

   Jeżeli interesuje nas naprawdę najlepsze rozwiązanie na rynku to warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych lub doradcy finansowego. Pierwsze rozwiązanie jest szybkie, łatwe i darmowe- wystarczy wejść na odpowiednią stronę, wpisać oczekiwaną wysokość kredytu gotówkowego oraz planowany okres długości pożyczki. System wskaże najlepsze, aktualnie dostępne produkty finansowe na rynku. Dodatkowo na stronie otrzymasz także link do portalu banku, gdzie wypełnisz wniosek o kredyt online. Drugie rozwiązanie opłaca się przy dużych kredytach. Agencja doradcza pomoże znaleźć najlepszy i najkorzystniejszy kredyt a także pomoże załatwić wszystkie formalności i wypełnić dokumenty. Warto dodać, że pobiera ona prowizję od wysokości kredytu, ale dopiero po wypłaceniu pożyczki, czyli płacimy jedynie za efekt. Jeżeli agent się nie postara to nie musisz nic płacić. Te rozwiązania pozwalają na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musimy sami fatygować się do banków ani samodzielnie porównywać ofert.

   Jak pokazuje ranking najtańszych kredytów gotówkowych 2014, kredyt nie jest już takim drogim i ryzykowanym produktem jak kilka lat temu. Oprocentowanie utrzymuje się na podobnym poziomie a koszty także nie uległy dużemu zwiększeniu. Oczywiście nadal można wziąć kredyt z innej walucie, ale wiąże się to z ryzykiem zmian na rynku, które prowadzą do zwiększenia się kosztów kredytu. Jednak na pożyczkę każdego teraz stać. Nie są wymagane bardzo duże zarobki, najbardziej liczy się pozytywna historia kredytowa, która informuje bank o naszych przeszłych zadłużeniach. Jeżeli osoba często nie płaciła rat to niestety na jakiś czas musi się pożegnać z tą formą otrzymywania pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 maja 2014 18:41
 • wtorek, 04 lutego 2014
  • Jakie rodzaje kredytów oferują banki w Polsce?

   Jeśli natomiast piszemy o ich pogrupowaniu oraz rolach, wyszczególniamy szeroko pojęte kredyty gospodarcze (takie jak przykładowe kredyty rewolwingowe, inwestycyjne czy wekslowe) i kredyty dla podmiotów fizycznych (takie jak choćby kredyty mieszkaniowe), spośród których każdy charakteryzuje się czymś innym (czyli posiada odmienną rolę), ale nie przeinacza to faktu, iż wszelkie zeń mają też parę funkcji bliźniaczych, takich jak przykładowa funkcja emisyjna (wcielająca kapitał do obiegu), dochodowa (gwarantująca korzyści ekonomiczne), rozdzielcza (zwielokrotniająca popyt w wybranym sektorze rynkowym) czy interwencyjna (gospodarująca je jako narzędzie polityki ekonomicznej).

   Co do rzeczonej zaś przed momentem umowy kredytowej, zawiera ona elementy takie jak przykładowo dane obydwu stron, zakres prawny dla banku czy wysokość stopy procentowej, a ponadto przeprowadzana jest w pięciu etapach, takich jak projektowanie wniosku, przeanalizowanie sytuacji ekonomicznej wnioskodawcy, podjęcie decyzji kredytowej, ratyfikowanie jej przez obydwie strony oraz wypłacenie pieniędzy, wskutek czego naprawdę wskazane jest wyczulić się na te sprawy, tym bardziej że to zwłaszcza właśnie od umowy zależy nasza satysfakcja w związku z konkretną współpracą z konkretnym obiektem bankowym.

   Rozpoczynając więc od początku, kredyty gotówkowe to porozumienie pomiędzy klientami, a obiektami bankowymi, na mocy których te drugie udzielają tym pierwszym wyznaczoną kwotę środków finansowych na konkretny czas i konkretny cel, co łączy się z profitem dla owych instytucji z wykorzystaniem odsetek.

   Z kredytów gotówkowych czerpie współcześnie tak w istocie każdy, wskutek czego dobrze jest zapoznać się zeń dokumentnie, tym bardziej iż są one problematyką dość zawiłą. Zresztą, mało kto w ogóle pojmuje, czym one są, jak się dzielą, jakie wypełniają funkcje, co zawiera zwykła umowa kredytowa oraz jakie są fazy jej uskuteczniania, w czasie gdy wiadomości te ustanawiają bezwarunkowy fundament adekwatnego wybierania spośród ofert bankowych i naprawdę dobrze jest je posiąść.

   Jednym słowem więc, bez względu na to, czy ciekawi nas kredyt gotówkowy na auto, czy na cokolwiek pozostałego, zawsze powinniśmy troszczyć się o swoje przygotowanie merytoryczne do wyłonienia takowego spośród całej gamy propozycji zeń związanych i od tej reguły bezdyskusyjnie nie powinno być jakichkolwiek wyjątków. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kontalokaty1
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 lutego 2014 14:37

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny